Debreczeni Pál, aki megálmodta az alapítványt

Debreczeni Pál

Ötlet

Szegedért Alapítvány ötletét 1988 októberében Debreczeni Pál, a DOMET Ecsetgyár igazgatója találta ki, és jelentette be egy városi tanácskozáson. Ő lelkesítette vállalatvezető társait valamint az akkori tanácselnököt, és ennek eredményeképp írták alá az alapítók 1989. július 4-én a Szegedért Alapítvány létesítő okiratát

Az alapítvány szellemi vezére

Debreczeni Pál később is az alapítvány szellemi vezéregyénisége és egyik legfőbb támogatója maradt, így természetes volt, hogy a 10. és a 15. Díjkiosztó Gálaműsoron Ő töltötte be a soros elnöki tisztséget. A sors kegyetlensége, hogy a 15. Díjkiosztó Gálaműsort követően másfél hónapra tragikus hirtelenséggel elhunyt.

Emlékezés

Az alapítók emlékének megőrzésére Debreczeni Pált a Szegedért Alapítvány örökös tiszteletbeli elnökké nyilvánították.

Debreczeni Pál soros elnök beszéde 2004. március 13-i, 15. Díjkiosztó Gálaműsoron

Nekrológ

Gregor József búcsúztatója